Wybór alternatywnego źródła energii wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie warto wydawać pieniędzy tylko po to, by czuć ekologiczną satysfakcję. Inwestycja musi się zwracać. Dlatego stworzyliśmy innowacyjne narzędzie, które pozwala nam określić potencjał Twojej lokalizacji! To drugi krok w drodze do zostania świadomym użytkownikiem OZE.


Potencjał Twojej lokalizacji – jak szybko zmienia się siła wiatru?

Zanim jednak opowiemy Ci o tym w jaki sposób sprawdzamy potencjał każdej lokalizacji mała ciekawostka. Zapewne wiesz, że siła wiatru jest większa w zależności od wysokości nad poziomem gruntu. Odnosząc tę prawidłowość do turbiny wiatrowej zależność jest prosta – im wyżej zostanie umieszczona tym większa siła wiatru do niej dotrze, a co za tym idzie – turbina wyprodukuje więcej energii.

Wiatr potrafi wiać z różną siłą na przestrzeni kilkudziesięciu metrów. Zależy to np. od urbanizacji okolicy. Dlatego tak ważna jest optymalna lokalizacja turbiny.

Inwestując w Odnawialne Źródła Energii chcemy pozyskać najwięcej czystej energii ile tylko jest możliwe. Niezbyt odpowiedzialnym byłoby tracić już na samym starcie – na etapie instalacji turbiny.

Dzięki atlasowi zyskasz pewność optymalnej lokalizacji

Projektując turbinę ALPHA 6 myśleliśmy wielowymiarowo. Cóż z tego, że stworzylibyśmy turbinę o rewolucyjnej sprawności, gdybyśmy instalowali ją gdzie popadnie, bez miarodajnych danych związanych z siłą wiatru.Im mniejsza siła wiatru tym mniejsza efektywność turbiny. Nie mamy na myśli pojedynczych dni. Im wyższy poziom średniej prędkości wiatru w skali roku – tym więcej energii wyprodukuje turbina.

Na bazie wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy narzędzie, które dostarcza nam historyczne dane średnich pomiarów wiatru w każdej lokalizacji na świecie wykorzystując do tego dane satelitarne z wysokości 10 m nad poziomem gruntu. Uśrednione wyniki pozwalają nam uzyskać odpowiedź w jakiej lokalizacji należy zainstalować turbinę. W taki sposób sprawdzamy potencjał Twojej lokalizacji.

Dlaczego średnioroczna prędkość wiatru ma tak wielkie znaczenie?

Średnia prędkość wiatru w Polsce to 3.5 m/s na wysokości 10 m nad poziomem gruntu. Przyjmuje się, że średnie, roczne zapotrzebowanie energetyczne czteroosobowej rodziny (2+2) to około 4.5 tys. kWh. Osiągnięcie tego wyniku było podstawą przy projektowaniu turbiny ALPHA 6. Wykorzystanie najwyższych technologii, doświadczenia, wiedzy i innowacyjności pozwoliło nam osiągnąć taki poziom przy średniej prędkości wiatru 3.5 m/s. Przeanalizujmy wspólnie poniższy wykres.

potencjał lokalizacjiTak tworzy prąd turbina Alpha 6

Gdy w twojej lokalizacji wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 3.5 m/s turbina ALPHA 6 wyprodukuje 4652 kWh. Wygląda na to, że jesteś już w stanie zapewnić potrzeby energetyczne dla Twojej rodziny prawda? Nie jesteśmy jednak zwolennikami tak szerokiego uogólnienia ponieważ potencjał Twojej lokalizacji to konkretne, wybrane miejsce. Przecież może akurat twoja lokalizacja zaniża bądź zawyża średnie dane dla całego kraju? W tym momencie do akcji wkracza atlas, który pozwala dostarczyć zindywidualizowane dane. Uśredniając pozyskane dane z kilku źródeł dotyczące prędkości wiatru jesteśmy w stanie uzyskać wartości odzwierciedlające rzeczywistość w możliwie najdokładniejszy sposób, niewymagający długoterminowych badań wietrzności wybranej lokalizacji jak ma to czasami miejsce przy instalacji dużych turbin wiatrowych.

Uzyskaj odpowiedzi na wiele istotnych pytań

Czy warto inwestować w turbinę? Jak dużo czystej energii pozwoli uzyskać? Czy spełni wymagania jakie przed nią stawiasz? To tylko kilka z nich. Chcemy, abyś uzyskał na nie odpowiedzi, bo tylko w pełni szeroka wiedza pozwoli podjąć świadomą decyzję.

Potencjał Twojej lokalizacji to klucz do mądrej inwestycji w OZE

Indywidualne podejście niesie za sobą jeszcze jedną kluczową rolę. Spójrz ponownie na wykres. Zwróciłeś uwagę jak wielki skok w pozyskanej energii przynosi wzrost średniej prędkości wiatru o pół metra w skali roku? To już blisko 7 tys kWh! Jakie płyną z tego wnioski? Już nie tylko nie płacisz rachunków za prąd, ale jeszcze zarabiasz na jej wytwarzaniu lub wykorzystujesz ją np. do ogrzewania swojego domu. Każda kolejna jedna dziesiąta to ogromny wzrost pozyskanej energii. Bez naszego innowacyjnego narzędzia nie bylibyśmy w stanie przekazać Ci tak miarodajnych danych.

od potencjału lokalizacji zależy oszczędność pieniędzy

Dlaczego uzyskujemy tak wiele energii nawet przy małej sile wiatru?

W zasadzie, gdyby nam się to nie udawało trudno byłoby nazwać turbinę ALPHA 6 rewolucyjną prawda? Nie zdradzimy jak tego dokonaliśmy. Innowacyjne rozwiązania, nad którymi pracowaliśmy latami chroni patent. Nie musisz się jednak martwić. Nie pozwolimy Ci wierzyć nam na słowo. O tym jednak dowiesz się w…

Trzeci krok, w drodze do bycia świadomym użytkownikiem OZE

Za Tobą pierwszy i drugi krok. Pozostał Ci już tylko jeden. Też nie lubisz odpuszczać na ostatniej prostej, jak my?

Krok 3: Sprawność aerodynamiczna

Krok 1: Wiedza – początek wszystkiego

Wybór alternatywnego źródła energii wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie warto wydawać pieniędzy tylko po to, by czuć ekologiczną satysfakcję. Inwestycja musi się zwracać. Dlatego stworzyliśmy innowacyjne narzędzie, które pozwala nam określić potencjał Twojej lokalizacji! To drugi krok w drodze do zostania świadomym użytkownikiem OZE.